Уметничка инспирација –
УМЕТНИЧКИ ИДЕИ ИНСПИРАЦИЈА ЗА СЕКОЈА СОБА

Слики на платно-Промедиа
Ако имате чувство дека во вашиот дом да се празни зидовите и очајно ви 
треба уметничка инспирација, не очајувајте - тоа е всушност совршено место 
за почеток! Општо земено, постојат три причини зошто вашиот дом може да се чувствува како празно платно за нови уметнички опции:

1) Тоа е вашиот нов дом. Сè уште нема ништо на ѕидовите. Тогаш е лесно - Можете веднаш да одберете некоја убава слика на канвас која ке ви внесе шаренило во домот.

2) Тоа е вашиот постоечки дом. На ѕидовите има малку уметност, но на многу соби им недостасува нешто посебно.

3) Тоа е вашиот постоечки дом. Има уметност насекаде, но таа е или скромна, стара или избледена. Или едноставно ви е досадно од тоа. Започнете да замислувате како би можело да изгледа целото обновување.

Во продолжение... интересни идеи како да направите сликите да бидат со одличен ефект во Вашиот дом
Прекрасен влез
Заслепете ги гостите на самиот влез со уметнички дела што го даваат тонот на целиот ваш дом. Без разлика дали претпочитате поформален стил или напредувате во релаксиран внатрешен дизајн, направете влијание на влезот со дополнителна уметност.
Слика на канвас https://promedia.com.mk/shop/pecatenje-na-kanvas-platno/

Принт на слики-Среќен ходник

Додадете прескокнување на вашиот чекор додека одите од една соба во друга со уметничко дело во вашиот ходник. Исто така, тоа е идеално место да се инспиративно да додадете повеќекратни отпечатоци за атмосфера во галеријата. Само погрижете се парчињата да делат сличен стил или палета на бои за кохезивен изглед - апстрактните пејзажи се лесна опција ако штотуку почнувате.
Слики на канвасhttps://promedia.com.mk/shop/pecatenje-na-kanvas-platno/

Принт на слики-Раскошна дневна соба

Бидете креативни со комплементарни или контрастни бои за да и дадете нов живот на вашата дневна област. За уметничка инспирација, погледнете го вашиот постоечки декор и мекиот мебел (софа, перничиња, килими итн.) за лесен и ефективен начин да го споите просторот за живеење.
Слики на кавас https://promedia.com.mk/shop/pecatenje-na-kanvas-platno/

Принт на слики-Зачинета кујна

Често заборавена област кога станува збор за ѕидни декорации, додадете пица во кујната користејќи инспирација за уметност од храна. Направете визуелна гозба за вашите очи со вкусни деликатеси, од пријатната симетрија на исечени плодови до најубавите колачи и виножитото од зачини.

Принт на слики-Опуштена трпезарија

Место за јадење, пиење и веселие, создадете трпезарија во која вашето семејство и пријатели ќе се чувствуваат како дома. Прославете ја љубовта кон добрата храна и среќните времиња избирајќи уметност што предизвикува топлина и амбиент.
Постер во голем форматhttps://promedia.com.mk/shop/pecatenje-poster-golem-format/

Принт на слики-Cool Games Room

Кул соба за игри
Ако сте доволно среќни да имате посебна просторија за игри, медиуми или забава во вашата куќа, ова е местото каде што навистина можете да се ослободите! Зголемете го вашиот стил со голема ѕидна уметност што ги одразува вашите интереси, хоби или соништа и оставете ја вашата личност да блесне.
Постер хартија https://promedia.com.mk/shop/pecatenje-poster-golem-format/

Принт на слики-Уметничка инспирација за момчиња

Запалете ја неговата имагинација со чудесен ѕид од шарена уметност во спалната соба на вашето момче. Ракетирајте во вселената, уживајте во авантурите на длабоко море, вклучете се во пиратски битки или отпатувајте назад во земја пред времето кога диносаурусите талкаа по земјата. Што и да го поттикне неговиот интерес, сигурно ќе најдете уметничко дело што ќе одговара!
Слика на постер
https://promedia.com.mk/shop/pecatenje-poster-golem-format/Принт на постер

Принт на слики-Напната соба за тинејџери

Дозволете му на вашиот тинејџер да се изрази со современа урбана уметност и впечатливи, смели бои. Овој енергичен жанр на уметност го симболизира овде и сега - врвна стилска изјава со предност.
директено печатење на форекс-Слика без рамка
Принт на канвас https://promedia.com.mk/shop/pecatenje-na-kanvas-platno/

Принт на слики-Шармантна гостинска спална соба

Цветната уметност е сакана од сите, што го прави совршен избор за гостинска спална соба. Од убави пролетни цути до радосни сончогледи, сликарството со цвеќе ќе ги подигне духовите и ќе инспирира насмевка. Ако почнувате од нула, обидете се да го користите избраното парче како инспирација за остатокот од декорот. Само изберете неколку нијанси и бои од уметничките дела и поклопете ги со перничиња, постелнина и фрлачи за лесен „склопен“ изглед.

Печатење на тапет-Промедиа
https://promedia.com.mk/shop/pecatenje-na-tapeti/Тапети печатени на ПВЦ самолеплива хартија

Принт на слики-Супер слатка бебешка соба

Стимулирајте го развојот на сетилата со најслатките уметнички ѕидови во градинка. Од душевни слонови и разиграни плишани мечиња до шарени виножита и балони, изберете помеѓу класичните нијанси на сина и розова или одлучете се за родово неутрални жолти и зелени.
Печатење на тапет-Промедиа
Печатење на ПВЦ самолеплива фолијаhttps://promedia.com.mk/shop/pecatenje-na-tapeti/

Принт на слики-Stylish Office

Ако сè уште работите од дома, веројатно сте подготвени да го освежите декорот на вашата канцеларија. Инспирирајте ја креативноста со избирање уметност што ве мотивира и зборува со вас. Тоа може да биде слика од вашето омилено место, инспиративен цитат што одекнува или визуелна листа на места каде сакате да одите и работи што сакате да ги пробате. Сè оди во овој личен простор, затоа изберете за себе и за никој друг. Освен ако не ја делите канцеларијата, се разбира!

Печатење на тапет-Промедиа
Тапет за канцеларија https://promedia.com.mk/shop/pecatenje-na-tapeti/

Принт на слики – конечно за девојките

 Без разлика дали станува збор за шупа, мирно одморалиште, пријатно ќоше или подлога за ерген, прифатете ја вашата женственост со мека и дрска уметност за жени. Најдете утеха во убавината на расцутениот цвет, блаженете се со смирувачката зен уметност или уживајте во моментот на мир со осамен пејзаж.

Превземено By Payla Kameron

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *