Тапети

Печатење на тапети

Освежување на просториите со тапети

Наједноставен и најбрз начин да се освежат ѕидовите во просториите каде престојуваме е обложувањето со тапети кои и даваат поинаква димензија на просторијата. Препорачливо е додека се одлучите за декорирање на ѕидовите со тапети да одберете само еден дел од ѕидот или еден ѕид за убав и модерен изглед на вашата просторија. 
Овој вид на декорација на просториите повторно станува актуелна. Овој пат понудата на тапети е многу поголема: тапети од различни материјали во зависност од потребата, дезени и бои. Лесно се вклопуваат во секоја просторија независно дали станува збор за дневна, кујна, спална, детска соба, канцеларија или работна соба.

Видови тапети :    

Тапети за детска соба, разгледајте ја Нашата галерија на детски тапети ТУКА

Нудиме прилагодување на дизајни по сопствен избор, вкус и димензија, но иста така и персоналиран дизајн од нашата богата база кои би можеле да се прилагодат на одредени површини како ѕид во деловна просторија или станбен простор. За овој вид тапети да се залепат потребно е ѕидот да е рамен и мазен.  

Тапети за дневни соби

Новите генерации на тапети, за разлика од тие во минатото, лесно се ставаат и вадат, боите се попостојани, голем дел од нив се отпoрни на влијанието на сончево зрачење и одржувањето е олеснето со можност да се мијат односно да се чистат со мокра крпа. Тапетите се одличен избор за разубавување или покривање на недостатоците на ѕидовите и другите површини во домот.

Изберете ја вистинската боја
Изберете ја бојата на тапетите според шемата на бои на собата или нагласете го ѕидот во контрастна нијанса.

За мирен и мирен ентериер, одете на тапети со неутрален тон. Забележете дека светлите бои ја рефлектираат светлината и даваат светол и воздушен изглед, додека темните бои ја апсорбираат светлината и прават просторот да изгледа помал отколку што всушност е.

Изберете го стилот на дизајнирање
Позадините се достапни во графички обрасци, дизајни на дамаск, метални завршетоци, цветни и ботанички отпечатоци итн.

  • За формален изглед, препорачливо е да одите на дизајни од дамаск.

— Можете да внесете богат изглед на ентериерите со тапети со метален финиш со висок сјај.

-Додадете длабочина или дајте рустикален изглед на ентериерот со текстурирани тапети, како тапети од трева.

  • Смелите геометриски и апстрактни обрасци се совршени за современ декор.

— Тапетите со шари даваат неформален изглед на ентериерот. Обидете се да го усогласите со дизајнот на тапацирот и килимите на собата.

— Користете обични тапети за раскошен декор.

— Можете да го трансформирате вашиот дом во тропско одморалиште со ботанички отпечатоци.

Материјал за тапет
— ПВЦ тапети се погодни за места со голема фреквенција, бидејќи се отпорни на влага и лесно се чистат.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *