Стилови на пролетта 2023 година: Тапет што сега е во тренд!

Печатење на тапет-Промедиа

Се прашувате кои тапети се во тренд оваа пролет? Ви го прикажуваме новиот стил на пролетта за да ве донесеме во летото 2023 година и пошироко!

Сите знаеме дека пролетта е самостојна сезона, па можеби ќе барате повторно да ги украсите своите простории и да се прашувате за што да направите позадина.

Позадината е повторно популарна веќе неколку години и се чини дека овој тренд се задржува. Сопствениците на домови стануваат похрабри и посмели во однос на тоа како ќе изберат да ги украсуваат своите ентериери.

Печатење на тапет-Промедиа

Покрај тоа, тапетите ви овозможуваат навистина да го персонализирате вашиот дом на начин што бојата честопати не успева да ја направи. Тоа ги прави вашите соби уникатни и посебни за вас – и убаво е чувството да знаете дека внатрешноста на вашата куќа изгледа уникатно, нели?

Трендовите за внатрешен дизајн на оваа пролет не се исклучок бидејќи позадините што ги сакаат сите се за смели дезени, воздигнувачки бои и отпечатоци што ве потсетуваат на патувања Така е, темите на тапетите за пролетта 2023 година имаат теми по заклучувањето и ја подготвуваат и разгоруваат нашата возбуда да излеземе од блокадата и да продолжиме од неа!

Печатење на тапет-Промедиа

Многумина од нас не патувале повеќе од една година, така што имаме отпечатоци што нè потсетуваат на нашите омилени дестинации за одмор и туристички места. Покрај тоа, ние поминувавме многу повеќе време на отворено, бидејќи со месеци, одењето на прошетка беше прилично единственото нешто што можевте да го направите. Затоа, многумина од нас ја сфатија важноста да се добие свеж воздух бидејќи имавме повеќе време да одиме на редовни прошетки. Затоа, оваа пролет, имаме тапети што се дизајнирани да ги инкорпорираат надворешните простории со затворените простории. Ова се само неколку трендови за тапети кои се жешки оваа сезона; скролувајте надолу за да видите повеќе и неколку слики од тапетите за да ве инспирираат да се фрлите во вода и да пробате позадина или да ја замените старата позадина со нов отпечаток.

Бидете смели
Позадината е моментално максималистичка, па светли бои и впечатливи дизајни ја крадат претставата во 2023 година. животот е краток за здодевни ентериери, па додајте драма на sидовите оваа пролет. Еве неколку од нашите омилени отпечатоци.

Дознајте повеќе за печатење на ПВЦ тапети со ламинација и наша монтажа на линкот https://promedia.com.mk/shop/pecatenje-na-tapeti/

Или испратете ни барање за понуда на print@promedia.com.mk

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *